fbpx

Vedomé a nevedomé vytváranie reality

Svoj život si tvoríme sami

Či už vedome, alebo nevedome, svojimi myšlienkami a postojmi si v každom okamihu formujeme svoju budúcnosť. Asi uznáte sami, že je lepšie byť si toho vedomý, a utvárať si svoj život podľa svojich predstáv, ako nevedome nechať zrealizovať všetky svoje strachy a obavy.

Ako to funguje?

Keď sa niečoho obávate, a často si v mysli vytvárate katastrofický scenár ako sa vaša obava naplnila a aké to malo pre vás dôsledky, vytvárate si tým v mysli práve takúto budúcnosť. Náš mozog nerozoznáva, či niečo chceme alebo nechceme – proste vytvoríte predstavu, a keď jej venujete dostatok energie (čiže zobrazujete si ju často do detailov a s emotívnym nábojom), tak si ju zhmotníte.

„Ja som tušil, že to takto dopadne!“, poviete si, keď sa naplnia vaše najhoršie obavy do detailov tak, ako ste si ich v mysli premietali. Nebolo to ale tušenie, vy ste si to vytvorili! Keby ste rovnaké množstvo energie venovali želanému výsledku, dopadlo by to inak – zase len tak, ako ste si to vytvorili vo vašej predstave. Neveríte? Vo videu ponúkam dva čerstvé príklady z môjho života 🙂

Komentáre