fbpx

V čom spočíva Umenie žiť

Prečo je niekto spokojný a šťastný, a iný stále na niečo frfle a je nespokojný? Ako žiť tak, aby ste sa cítili vo svojom živote dobre, aby ste boli šťastní? Naozaj to vyrieši viac peňazí/úžasný partner/deti/…(dosaďte, čo vám momentálne podľa vás ku šťastiu chýba)?

V skutočnosti je to o tom, ako s dokážeme na svoj život pozerať. Či ten náš pomyselný pohár vidíme poloplný alebo poloprázdny. Či v situácii dokážeme vidieť príležitosti, alebo len problémy. Či vieme oceniť lekcie, ktoré nám život niekedy udeľuje, a poučiť sa z nich, alebo ich vnímame ako nespravodlivosť osudu, smolu a nešťastie, ktoré práve nás postihlo.

Vedela by som porozprávať množstvo príbehov, kedy ľudia v tej istej situácii ju vnímali úplne inak, s úplne inými pocitmi a postojmi.

Dá sa pozitívny prístup k životu naučiť?

Dobrá správe je, že áno, dá sa to naučiť, je to vec cviku. Tá menej príjemná je, že to vyžaduje úsilie a cieľavedomé zameranie pozornosti, a tu mnohí predčasne zlyhávajú a nechávajú sa vtiahnuť do starých koľají. Ako postupovať, ak chcete naozaj zmeniť svoj život k lepšiemu, žiť šťastnejšie, naučiť sa znovu snívať, a svoje sny si aj plniť?

Pomôžu vám nasledovné odporúčania:

  • pripravte sa psychicky na to, že to bude nejaký čas trvať, rozhodne to nie je šprint, ale beh na dlhú trať
  • obklopte sa ľudmi, ktorí zmýšľajú podobne a budú vás vo vašom úsilí podporovať
  • upravte si aj svoje okolie tak, aby vás podporovalo, obklopte sa predmetmi alebo obrázkami, ktoré vám budú váš cieľ stále pripomínať
  • vyhraďte si každý týždeň čas na kontrolu svojho postupu, a odmeňujte sa za svoje pokroky

V každom prípade vám pomôže, keď vás niekto podrží pri prvých krokoch, bude vám robiť sprievodcu, povzbudí, povedie za ruku a znova pomôže vstať, keď zakopnete a spadnete späť do starého režimu.

Rada vás povediem za ruku

Sama som si tú cestu prešla, pomaly sa vyhrabávala z role obete života, stúpala radostne nahor a znova padala späť na dno temného údolia, prežila som si na vlastnej koži rôzne fázy postupu. Ponúkam vám pomocnú ruku vo forme ročného vedenia. Rok je dostatočne dlhá doba na to, aby sme spolu krok za krokom menili svoje staré presvedčenia a odbúravali bloky, ktoré vám doteraz bránili žiť život svojich snov.

Klub Ars Vivendi – odhaľte pravidlá Umenia Žiť

Vytvorila som pre vás online klub, v ktorom odhaľujem osvedčené postupy, a zdieľam svoje skúsenosti. Všetky informácie som pre vás pripravila v zrozumiteľnej forme, prehľadne a postupne, tak aby ste vždy boli pripravení urobiť ďalší krok. Nájdete tu tiež komunitu ľudí na rovnakej vlne, s ktorými sa môžete navzájom podporovať,  zdieľať s nimi svoje úspechy či dodávať si navzájom silu pri prípadnom zakolísaní. Kliknite na tlačítko a zistite, ako vám klub pomôže na vašej ceste za šťastnejším životom 🙂

 

Formulář byl odeslán, děkujeme.

Komentáre